Co znamenají jednotlivé certifikace výrobků?

Vítáme Vás na naší stránce o certifikaci výrobků. Co tedy jednotlivé certifikace znamenají?

Vegan cetifikace označuje výrobky,které neobsahují kůží nebo vlnu a označují textílie, oblečení a doplňky , tedy veganské.

Fair Working Conditions
Certifikace sleduje firmy ve čtyřech oblastech, které zaručují „Spravedlivé pracovní podmínky“,a to:
Podmínky zaměstnání
Tato oblast se zaměřuje na podmínky zaměstnání, na povahu práce, jejího objemu nebo délky tak, aby nedocházelo k přetěžování nebo nadměrnému zatěžování jednotlivých pracovníků.

Mzda
Dodržování minimální mzdy má zajišťovat pracovníkům a jejich rodinám důstojné životní podmínky a zabraňovat výskytu chudoby pracujících. Minimální mzdy musí být stanoveny na takové úrovni, aby byly zachovány vyhlídky na zaměstnání pro osoby s nízkou kvalifikací. 

Bezpečnost a ochrana zdraví
Oblast zajišťuje ochranu zdraví při práci,  zajištění bezpečnosti při práci jako prevence proti vzniku pracovních úrazů a zajištění dobrého pracovního prostředí.
Sociální dialog
Zapojení pracovníků a sociálních partnerů se schopnostmi uzavírat kolektivní smlouvy,  pro zajištění lépe fungujícího a účinného sociálního dialogu.
 

Vegan certifikát
Veganský textil je vyroben z  látek a materiálů, které neosahují žádné žiočišné produkty.  Veganské látky mohou být jakékoli látky vyrobené na rostlinné bázi (jako například len a konopí) , z rostlinných nebo zemědělských odpadů (banány, regenerovaná bavlna) a nebo syntetické jako je polyestera nylon.
Certifikace firem zaručuje, že žádný jejich proces neporušuje výše uvedené pravidlo. 
Příklad neveganských látek:
Kůže, Hedvábí, Vlna, Kašmír, Srst.

Reach certifikát

REACH je zkratka pro Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals.

REACH je nařízení Evropské unie, přijaté za účelem zlepšen ochrany lidského zdraví a životního prostředí před riziky, které mohou představovat chemikálie.

To znamená, že výrobky s tímto certifikátem jsouvyráběny tak, aby byly šetrné k životnímu prostředí a byly pro lidské zdraví netoxické.

 


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).